Kodėl džemperiai su Vyčiu?

Kodėl “Džemperiai su Vyčiu”? Sunku būtų įsivaizduoti, kad lietuviškais simboliais papuoštus rūbus siūlančioje svetainėje nebūtų randamas džemperis su Vyčiu.

Džemperiai su VyčiuVytis – drąsus Lietuvos raitelis ginantis savo šalį ir vejantis priešą už jos ribų (17-ajame amžiuje, kunigaikštis Žygimantas Augustas netgi siūlė simbolį vadinti „waykitoias“-taip mes vaikėme savo priešus). Jeigu dar senovėje Vytis puošė Lietuvos didikų vėliavas, antspaudus bei kovos aprėdus, tikime, kad ir mūsų rūbas puikiai atrodytų ant viduramžių šarvinių marškinių. Plevėsuojant kovos vėliavoms, gaudžiant kovos ragui ir neramiai trypiant žirgams, bei žinoma, priešams neramiai gūžiantis savo rikiuotėje.

Beje, mūsų džemperiai su Vyčiu turi funkcionalią ir šiuolaikišką aprangos detalę-gobtuvą. Virvutės leis jums reguliuoti gobtuvo standumą. Jeigu senųjų kovų laikais jis tiktų kaip pošalmis galvos apsaugai, tuo šiuo metu tai-stilinga džemperio su Vyčiu dalis. Gobtuvas saugos nuo darganos, lietaus ar tiesiog rūbo detalė sudaranti išbaigtą visumą.

Taigi, visiškai nenuostabu, kad šis rūbas-vienas populiariausių mūsų produktų. Džemperis su Vyčiu nepavaldus laikui. Pirmąjį kartą lietuviškoje literatūroje paminėtas S.Daukanto knygoje labai netgi simboliniu pavadinimu „Būdas senovės lietuvių“ (1846 metais). Vyčio ženklas nepraranda populiarumo, nes tai-amžina ir nesenstanti klasika.

Mūsų džemperiai su Vyčiu tinkami tiek vyrams, tiek moterims. Nesvarbu kiek jums metų – tai puiki kasdienė apranga miestui ir gamtai, sportui, laisvalaikiui su draugais ar šeima.

Be 1991 metais patvirtinto, Arvydo Každailio sukurto varianto, kasdienybėje galime rasti aibę Vyčio variacijų.Stilizuoti atvaizdai naudojami reklamoje, piešiniuose, lipdukuose, logotipuose, gausybėje vizualinio meno apraiškų. Mūsų rūbuose jūs taip pat rasite keletą skirtingų variantų, nebūtinai iki smulkmenų atkartojančių Valstybės herbą, tačiau apimančių svarbiausias lietuviško raitelio ant balto žirgo savybes-veržlumą, kovinę išraišką, šuoliuojantį žirgą, iškeltą kalaviją ir priešą kirsti pasiruošusį karį-Vytį.
Skydo fone matysite vieną iš svarbiausių senovės Lietuvos valstybės simbolių-Gediminaičių stulpus (dabartinis Lietuvos kariuomenės ženklas).

Pirmuosiuose mūsų gaminiuose Vyčio skydą puošė Jogailaičių kryžius, bet po daugelio apmąstymų ir mums priimtinesnės pasaulėžiūros kryžių pakeitė Gediminaičių stulpai.

Džemperis su Vyčiu puikiai tiks ir dovanai-kaip praktiškas, lietuviškas suvenyras bus priimtas tiek šalyje gyvenančio draugo, tiek svečio iš užsienio šalies.

Mūsų vienas populiariausių produktų su Vyčiu.